• Plastové okná Aneko
 • Plastové okná Aneko
 • Plastové okná Aneko
 • Plastové okná Aneko
 • Plastové okná Aneko
 • Plastové okná Aneko
 • Plastové okná Aneko
 • Plastové okná Aneko
 • Plastové okná Aneko
 • Plastové okná Aneko
Tlačiť
PDF
Výroba plastových okien Výroba plastových okien Plastové okná Aneko Plastové okná Aneko Prevoz plastových okien Gealan

O firme ANEKO SK s.r.o.

Čím sa zaoberáme

Ťažiskom činnosti firmy Aneko je výroba a montáž plastových okien a dverí. Predstavy našich zákazníkov plníme už od roku 1996.
Pre výrobu sme si zvolili okenný a dverový systém Gealan, ktorý je v súčasnosti technickou špičkou v tejto oblasti. Sme presvedčení, že Gealan je to najlepšie, čo môžeme ponúknuť našim zákazníkom. Vyznačuje sa nielen vysokou kvalitou a technickou prepracovanosťou, ale myslí na aj na životné prostredie od výroby (ekologické zmesi) až po recykláciu a ďalšie uvedenie do obehu.

Míľniky firemnej histórie

Zlomovým rokom vzniku ANEKO SK sa počíta rok 1996, spoločnosť vznikla na základe podnetu vtedajších a zároveň aj súčasných konateľov, ktorí predtým pracovali v oblasti stavebníctva.

Zo začiatku spoločnosť pôsobila v prenajatých priestoroch mesta Zlaté Moravce, kde sa produkovali okná a dvere značky Internova. Boli to produkty Nováckych chemických závodov, avšak spoločnosť chcela pre svojich zákazníkov kvalitnejší systém, preto sa rozhodla pre spoluprácu s nemeckou firmou TROCAL, v rámci ktorej došlo ku transformácii na spoločnosť s ručením obmedzeným.

Po vybudovaní si dobrého mena sa spoločnosť neustále rozširovala. Prenajaté priestory neposkytovali vhodné podmienky, preto sa spoločnosť v roku 2001 presťahovala do vlastných výrobných a administratívnych priestorov.

Keďže záujem zákazníkov o výrobky spoločnosti postupne narastal, bolo potrebné zakúpiť najmodernejšiu technológiu na výrobu a spracovanie okien a dverí. Ide o linky najmodernejšieho typu, kde je minimálny zásah ľudskou rukou, čo znamená, že presnosť spracovania je na vysokej úrovni.

Pre rozšírenie sortimentu sa výroba v roku 2005 doplnila o linku na výrobu hliníka.

Spoločnosť ANEKO SK pôsobí na slovenskom trhu viac ako 15 rokov, zároveň má titul najväčšieho spracovateľa plastových okien a dverí, i keď prešla viacerými fázami svojho vývoja, množstvo spokojných zákazníkov hovorí o kvalite, profesionalite a odbornosti firmy, ktorou neotriasla ani svetová hospodárska kríza v roku 2009.

Cieľom firmy je aj naďalej poskytovať svojim zákazníkom čo najlepší prístup ku kvalitným výrobkom, za čo hovorí aj slogan spoločnosti: "Doprajte si kvalitu..."

 • 1996 - založenie spoločnosti
 • 1998 - stali sme sa výhradným dodávateľom systému na plastové okná
 • 1999 - transformácia na s.r.o.
 • 2001 - nové priestory
 • 2005 - rozšírenie výroby o hliníkové okná a dvere, zakúpenie technológie
 • 2006 - zakúpenie najmodernejšej technológie

Spokojní zákazníci

Našimi prioritami sú najvyššia kvalita výrobkov a služieb, priaznivé ceny a krátke dodacie termíny. Záleží nám na tom, aby boli naši zákazníci vždy spokojní. V roku 2005 sme vyrobili cca 10 000 okien. K našim zákazníkom patria stavebné firmy, veľkoobchod, maloobchod, občania.

Služby

Montáž okien robíme nielen v blízkych mestách ako Zlaté Moravce, Nitra, Bratislava, Levice, Trenčín, Šaľa, Topoľčany, Piešťany, Trnava, ale kdekoľvek budete potrebovať.

Spolupáca

Gealan, Klaes (software), Microsoft, Maco - kovania, Fuhr - kovania, Moderna dodávateľ značkových parapetných dosiek, Elumatic - technológia CNC linky

Renovácia plastových okien sa nie vždy vyplatí

Rozhodli ste sa pre renováciu vašich starých okien? Skôr než tak urobíte, premyslite si, či sa vám renovácia skutočne vyplatí. Tepelné straty vznikajú priestupom tepla cez presklenú plochu a rám, alebo únikom vzduchu okennými netesnosťami, škárami či pri otvorení okna. Obe tieto straty tepla je možno znížiť.

Čo všetko si renovácia plastových okien vyžaduje?

Pridanie závesu alebo záclony, montáž okenných roliet alebo žalúzií, renováciu nalepením izolačnej fólie priam na sklo, pridanie ďalšieho skla, renováciu rámov náterom či použitie rôznych izolačných materiálov, napr. peny.
Každá renovácia si vyžaduje väčšie či menšie náklady, v závislosti od stavu okien a vašich požiadaviek. Investícia do renovácie okien sa často nevyplatí. Výmena okien vám z dlhodobého hľadiska ušetrí množstvo nákladov za vykurovanie a opravy.

Každá takáto renovácia, nepochybne prinesie isté zlepšenie, dôležité je však či bude účinnosť dostatočná a dlhodobá. väčšinou ide len o krátkodobé riešenie. K nevýhodám renovácie okien patrí tiež estetické hľadisko, ktoré nie je zanedbateľné.

Kvalitné okno nestačí

Rovnako dôležitý je aj spôsob ako je montáž prevedená. Profesionálna montáž okien a dverí a nové postupy posúvajú kvalitu okien o triedu vyššie.

Na Slovensku sa 95 okien montuje klasickym sposobom, ktory má určité nedostatky: nezabezpečuje dokonalú vodotesnosť, hlavne v rohoch. Nechránená pena je silne vystavená vlhkosti nielen z exteriéru, ale aj z domácnosti. Všetky okná ako aj ostatné materiály mierne menia rozmery a ako následok vznikajú v styčnej štrbine praskliny.

Riešením týchto problémov je montáž pomocou kvalitných utesňovacích pások a montážnej RUR peny. Takto ošetrená škára absorbuje pohybové zmeny medzi rámom a stavbou bez porušenia omietky. Pásky dokonale utesnia styk okna so stenou, z interiéru plnia funkciu parotesných, z exteriéru paropriepustných zábran. Funkčnosť štrbiny je garantovaná minimálne 15 rokov.

Vyžiadajte si cenu plastových okien

Z fotogalérie


plastové okná-11
plastové okná-14
novostavby-4
plastové dvere-25
plastové okná-9
plastové okná-4

Základné kontakty

ANEKO SK, s.r.o - Levice

Cintorínska 163/16, 935 31 Horná Seč
mobil: 0911 / 601 339
mail: levice@aneko.sk
mail: myjavska@aneko.sk
všetky kontakty...
Aneko Partneri